Standardkostnad

=oppbrukt\;mengde\cdot pris\;per\;mengdeenhet.

F.eks. vil en frysepizza kanskje ha 0.4 kg deig som koster 8 kr per kilo for pizzaprodusenten å bruke. Standardkostnad for deig i hver frysepizza blir da 0.4\cdot 8=3.2.

(Standardkostnad er det samme som kostnadsstandard.)

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.